Triangulum Galéria

Jelenleg zárva

A Győri Egyházmegyei Gyűjteményi Központ épületének földszintjén egy két termet magába foglaló galéria nyílt 2018-ban, mint a Szent László Látogatóközpont turisztikai és kulturális színtereinek egyike.
A Galéria célkitűzése, hogy az egyház művészetének bemutatásával közelebb hozhassa a látogatókhoz az evangéliumok örömteli üzenetét. Ugyanakkor elhelyezkedését tekintve a galéria, mint a "székesegyház előszobája”, a párbeszéd helye kíván lenni, hogy a művészet számos területének képviselőit megszólítva közös gondolkodásra invitálja az arra fogékony közönséget.

Új kiállítás nyílt  a Triangulum Galériában:  

Az Orsolyiták Győrött - 300 év hitben és szolgálatban címmel, a Szent Orsolya Rend győri jelenlétének és munkásságának 300 éves jubileuma alkalmából nyílt kiállítás május 28-án Győrben, a Triangulum Galériában. A megnyitóra a rend nővérei közül  Rómából, Skóciából, Indonéziából és Ausztriából is érkeztek.

A tárlat az orsolyiták 1726-os győri letelepedésének, valamint közel három évszázadon át végzett oktató és nevelő munkájának állít emléket.

Az időszaki kiállítás 2026. június 28-ig látogatható,  hétfőtől vasárnapig 10 és 18 óra között a Gutenberg tér 2. szám alatt található Triangulum Galériában.
Belépőjegy a Püspökvár–Toronykilátó recepcióján (Káptalandomb 1.) váltható. 

 

 

 

 

 

Nyitvatartás

Hétfő 10:00 - 18:00
Kedd 10:00 - 18:00
Szerda 10:00 - 18:00
Csütörtök 10:00 - 18:00
Péntek 10:00 - 18:00
Szombat 10:00 - 18:00
Vasárnap 10:00 - 18:00

Jegyinfó és kapcsolat

Jegyváltás a Püspökvár-Toronykilátó recepcióján lehetséges, (Káptalandomb 1.) legkésőbb zárás előtt 30 perccel. 

Ez a helyszín akadálymentesen megközelíthető.

 

+36 30 255 1363
szentlaszlolatogatokozpont@gmail.com
9021 Győr Káptalandomb 13.

További képek és információk közösségi média oldalainkon.

Kiállítások